Здоровий спосіб життя

Страница 9

Харчуватись слід регулярно, в одні і ті ж години. У встановлений час буде найбільше активно виділятися шлунковий сік і виникнуть найкращі умови для перетравлення їжі.

Для рівномірного навантаження системи травлення необхідно приймати їжу не менше, ніж 4 рази на добу.

Якщо людина починає повніти, вона повинна переходити на часте роздрібнене харчування. Зайва вага збільшує ризик таких захворювань як цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, жовчокам'яна хвороба. Переїдання суттєво знижує працездатність. В таких випадках слід обмежити легкозасвоювані вуглеводи, якими, є солодощі, які сприяють підвищенню рівня цукру в крові й утворенню надмірної жирової тканини. Дуже корисні малокалорійні харчові продукти, такі як огірки, капуста, кабачки, нежирний сир.

Підчас прийому їжі не слід читати, проводити ділові розмови, хвилюватись. Усе це сприяє погіршенню процесів травлення і засвоєння їжі. Дієтологи вважають, що у харчуванні не повинно бути жодного примушування. Харчове насилля може нанести незворотну фізичну і психологічну шкоду, їсти слід із задоволенням і не відволікатись при цьому. Не слід забувати про можливість процесу підготовки організму до прийому їжі. Під час сервірування столу, коли при цьому включаються звукові, світлові, слухові аналізатори, організм готується до прийому їжі і тоді краще виробляється шлунковий сік.

Дуже важливим є режим харчування. Біохімічно є доцільним харчуватись навіть сім—вісім разів на день і навіть різноманітними продуктами тому, то при кожному прийомі їжі викидається жовч, в міхурі проходить відновлення, виробляється шлунковий сік нормальної кислотності і всі його складові є пропорційно збалансовані.

Людина повинна знати, що саме буде подане на стіл і повинна бути психологічно підготовлена до того що саме їй доведеться їсти, а ферментативна система в той час сама підготує до того травний тракт. За 30 хвилин до початку їжі і після їжі слід випити склянку соку фруктів.

Таким чином, в основу довголіття входить чіткий розпорядок дня, рухлива активність, підтримування зрівноваженого нервово-психічного стану і раціональне харчування, яке включає поміркованість, різноманіття, високі смакові якості їжі, харчову та біологічну повноцінність, відповідність до виробничих енерговитрат чіткий режим.

Здорове харчування необхідне кожній людині і воно є запорукою довголіття.

4. Відмова від шкідливих звичок.

Про шкідливі для здоров'я фактори – про пияцтво і куріння, алкоголізм і наркоманію іноді дуже м'яко і ліберально говорять і пишуть, як про «шкідливі звички». Нікотин же і алкоголь величають «культурними отрутами». Але іменно вони, ці «культурні» отрути, приносять безліч лих і страждань – у родинах, у трудових колективах, є соціальним злом для суспільства. Більш того, у результаті шкідливих звичок скорочується тривалість життя, підвищується смертність населення, народжується неповноцінне потомство.

Бажання зберегти міцне здоров'я – важлива соціальна потреба людини, необхідна умова повноцінного життя, високої творчої активності, щастя. Серед факторів, що негативно впливають на здоров'я, велике місце займає паління, шкідливу дію якого відзначають не відразу, а поволі, поступово. Проведені численні опитування населення показали, що багато хто недостатньо знає про шкоду і всі наслідки паління. Пияцтво – це насамперед розбещеність, особистий порок людини: безвільність, небажання вважатися з думкою лікарів, громадськості, з даними науки; це – егоїзм, бездушне відношення до родини, до дітей. Ніяких виправдань немає і не може бути для п'яниць.

Існує думка, що в помірних кількостях алкоголь не шкідливий і сприяє підвищенню працездатності. Тютюновий дим не тільки вдихається курцем, але і надходить у навколишнє повітря. Поза затягуванням він в основному створює умови для пасивного паління. У повітря попадає половина диму плюс той, що видихає курець. Цілком зрозуміло, що таке повітря забруднене нікотином, окисом вуглецю, аміаком, смолами, бензпиреном, радіоактивними речовинами й іншими шкідливими компонентами.У приміщенні, де курять, забруднення повітря може збільшитися в 6 разів. Дівчина, що працює у просоченому сигаретним димом повітрі встановлено, що вона, як би викурює до 20 сигарет щодня. Дружина інтенсивно курящої людини в добу пасивно викурює 10 – 12 сигарет, а його діти – 6 – 7. Слід зазначити, що пасивне паління вкрай шкідливе для людей із хронічними захворюваннями легень і серця.

Перейти на страницу номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Скачать реферат Скачать реферат


Реклама

Разделы сайта

Последние рефераты