Здоровий спосіб життя

Страница 8

Після попадання в організм живильні речовини шляхом окислення розпадаються на простіші. Саме в такому простому вигляді вони з легкістю виводяться з організму. Проте тваринні продукти дуже "важкі" для окислення, і тому утворюють безліч неокислених з'єднань, інакше шлаків. Шлаки засмічують організм і порушують обмінні процеси. Рослинна їжа майже не дає шлаків.

Від тваринних продуктів утворюється багато вільних радикалів (див. Лікарські препарати), від рослинних значно менше. Помітьте також, що більшість тваринних продуктів (м'ясо, риба, сир, сир, яйця) містять велику кількість білку, що некорисний.

Отже, переважно рослинна дієта допоможе Вам: знизити рівень холестерину і захистити від атеросклерозу, уникнути дії на організм токсинів, підвищити імунітет, зменшити утворення шлаків і вільних радикалів, знизити вміст в їжі білка і зробити кров більш лужною. Все це значно підвищує ваші шанси на довголіття.

І останнє. Тваринні жири шкідливі. Вони, крім всього іншого, нашаровуються на стінки судин і дають початок атеросклерозу. Зовсім інше жири рослинні! За рахунок олеїнової кислоти, що міститься в них, рослинні жири розчиняють відкладення з жирів тварин. Таким чином, уникати вживання рослинних жирів не слід.

Про воду. Щоб довше жити необхідно пити багато рідини, зрозуміло чисту. Вода, в достатній кількості допомагає підтримувати в порядку обмінні процеси і сприяє вимиванню з організму шкідливих речовин. Саме по собі вживання дистильованої (абсолютно чистої) води протягом декількох місяців веде до оздоровчого ефекту.

3. Норми і режими харчування

В даний час опрацьовані фізіологічні норми харчування, які являють собою середні величини, що віддзеркалюють оптимальні потреби окремих груп населення в основних харчових речовинах і енергії. Вони представлені в таблицях.

Середня ідеальна маса тіла прийнята 70 кг для мужчин і 60 кг для жінок.

Людям розумової праці рекомендується харчування, яке побудоване з врахуванням вікових, якісних і кількісних норм, виконуваної праці, умов навколишнього середовища та інших особливостей життя.

Зменшення в харчовому раціоні людей розумової праці білків викликає порушення діяльності кори великих півкуль головного мозку.

Збільшення їх також веде до нагромадження в організмі шкідливих речовин і може призвести до захворювання.

Надмірна кількість жиру знижує функцію головного мозку, серцево-судинної і дихальної систем. Для поповнення організму вуглеводами, людям розумової праці необхідно вживати не лише білий хліб, але і чорний, який має багато клітковини.

Важко переоцінити значення вітамінів у харчуванні людей розумової праці. Недостатня кількість їх приводить до виникнення різноманітних захворювань і до зниження розумової працездатності. Вітамін А вміщують такі продукти, як масло, молоко, сметана, яєчний жовток, морква, помідори, сир, рибний жир. Вітамін С вміщують цитрини, апельсини, фрукти, овочі, шипшина. Вітамін В6 знаходиться в печінці, рибі, дріжджах, бобових. Вітамін В1 є в житньому хлібі, пивних дріжджах, м'ясі, горіхах, квасолі, гречаній крупі. Вітамін В2 — в дріжджах, житньому хлібі, печінці, молоці. Вітамін РР знаходиться в м'ясі, печінці, картоплі, гречаній крупі.

Людям розумової праці необхідно вживати якнайбільше різноманітну їжу і забезпечити ЇЇ норми Добова кількість їжі для людини розумової праці повинна досягати біля 3 кг. Цю їжу слід приймати в умовах чотирьохразового харчування. При цьому, на снідання слід приймати приблизно третю частину раціону, на друге снідання — 15—20%, на обід — 45—50% і на вечерю — 10—15% всього об'єму їжі. На обід обов'язково приймати рідку їжу у вигляді супу. Піл час обідньої перерви на роботі слід випити склянку гарячого чаю. Вечеряти краще всього за 2—2,5 години, до сну. В інших випадках добре випити склянку кефіру або кислого молока.

Прийом їжі слід закінчувати, коли з'явиться перше відчуття ситості. Воно зберігається довше, якщо меню різноманітне, а саме: закуска, суп, м'ясо, городина, каша, хліб, солодке. Різноманіття раціону забезпечує організм усім необхідним для його життєдіяльності.

Перейти на страницу номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Скачать реферат Скачать реферат


Реклама

Разделы сайта

Последние рефераты