Здоровий спосіб життя

Страница 7

Певне обмеження білку в їжі, також призводить до ефекту, що пролонгує. Так, у пацюків, при вмісті в раціоні: 51, 30, 23, і 8% білка максимальна тривалість життя буде дорівнюти, відповідно: 810, 847, 1072, і 1251 дням.

Дуже важливо: Зменшення калорійності і білка в їжі (крім уповільнення обмінних процесів) дає ще ряд чудових ефектів! Обмежена дієта володіє могутньою профілактичною дією, відсуває терміни початку вікової патології - порушень функції серця, атеросклерозу, діабету, ниркових захворювань, ушкодження кісткової тканини. Так, пухлини спостерігалися в 60% контрольних тварин, а в дослідах на тваринах того ж віку тільки в 10 %. Захворювання серця в старих пацюків виявлялися в 92% випадків, а у тварин "на дієті" того ж віку тільки в 26%. Зменшення раціону сприятливо впливало на систему імунітету і на виникнення так званих імунодефіцитних захворювань. Однак слід помітити, що калорійно недостатня дієта лише відсуває виникнення захворювань, але не рятує від уже виниклих.

Зверніть увагу, що калорійно обмежена дієта впливає не тільки на тривалість життя тварин, але і на їхній загальний стан, на всі рівні обміну речовин. Це не просто розтягнутий в часі звичайний розвиток, а нова траєкторія всього життєвого циклу. В.Н. Нікітіним було показано, що при обмеженій дієті росте вироблення одних гормонів і падає - інших. Досвідчені тварини відрізнялися по здатності спаровуватися, що зберігалося в них до 33-36 місяців, у порівнянні з 20-28 місяцями в контрольних пацюків. В.Н. Нікітін думає, що механізм дії дієти на організм зв'язаний з розвитком "м'якого стресу", в умовах якого по іншому протікають багато життєвих процесів. Обмежена дієта - це один з найбільш ефективних способів впливу на темп розвитку старіння!

Як відзначалося, старіння - це комплексний процес. Виходить, для боротьби з передчасним старінням необхідно починати і комплекс мір. Саме такою системністю дії і відрізняється обмежена дієта. У мозку в людини є відділ, який називається гіпоталамусом. Саме в ньому розташовані центри апетиту і насичення, пов'язані з усією нервовою системою і залозами внутрішньої секреції. Почуття голоду - важливий стимул для всієї перебудови діяльності внутрішнього середовища організму. В умовах обмеженого надходження енергетичного і пластичного матеріалу включаються пристосувальні механізми спрямовані на зменшення витрат організму, використання більш економічних шляхів забезпечення функцій, знижується розпад білка, сповільнюється обмін речовин, падає температура тіла. Весь цей комплекс зрушень і збільшує тривалість життя тварин і людини!

Крім підвищення економічності обмінних процесів, за допомогою спеціальної дієти можна домогтися ряду інших корисних ефектів, здатних продовжити життя! Найважливішим компонентом харчування, за допомогою якого можна збільшити тривалість життя, є клітковина. Клітковина - це достатньо тверда речовина, з якого складаеться оболочка ростущих кліток. В чому ж ії цінність? У нас у кишечнику буває багато різних шкідливих речовин. Вони можуть попасти туди з їжею чи виникати в процесі травлення. Крім того, наш жовчний міхур викидає в кишечник відповідну кількість жовчі, яка сама по собі містить холестерин. Клітковина володіє властивістю, якби вбирати в себе шкідливі речовини. Поскільки сама клітковина не переварюеться и виводится з організму, то разом з собою вона виводить і значну частину шкідливих відходів. В іншому випадку, ці відходи всасувались б в кров і отруювали організм. Клітковина, таким чином, виступає своерідним двірником нашого кишечнику. Також клітковина стимулює травлення.

Отже, підвищенний вміст рослинних продуктів в їжі сприяє виведенню ядів і холестерину з кишечнику! Токсини найменьш розрушають організм, а низький вміст холестерину протистоїть виникненню атеросклірозу!

Наукою встановлено, що на рослинній їжі (овочі, фрукти, ягоди і т.д.) в кишечнику розмножуються корисні бактерії, в тому числі і ті, що виробляють вітаміни. Їжа ж тваринного походження (мясо, яйця, риба і т.д.) дає початок процесу гноїння. По-першє, це отруює організм. По-друге, що надзвичайно важливо, пригнічуе імунітет. А імунна система не тільки знищує все чужерідне (ракові клітки у тому числі), але й стимулює все корисне в організмі! Без сильного здорового імунітету жити долго неможливо. Отже, чим більше тваринних продуктів Ви поїдаете, тим більше скорочуете собі життя! Встановлено також, що рослинна їжа робить нашу кров більш лужною, а тваринна - кислішою. І знов, саме лужна (рослинна) дієта сприяє довголіттю. Мені приходилося чути, що у людей і тварин, що харчуються тільки рослинною їжею, ракові пухлини практично не розвиваются. Можливо перебільшення, але експерименти на тваринах показали, що при обмеженій дієті кількість пухлин різко (в 6 раз) скорочуеться.

Перейти на страницу номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Скачать реферат Скачать реферат


Реклама

Разделы сайта

Последние рефераты