Здоровий спосіб життя

Страница 6

Отже, здоров'я багато в чому залежить від способу життя, однак, говорячи про здоровий спосіб життя, у першу чергу мають на увазі відсутність шкідливих звичок. Це, звичайно, необхідне, але зовсім не достатня умова. Головне в здоровому способі життя — це активний створення здоров'я, включаючи всі його компоненти. Таким чином, поняття здорового способу життя набагато ширше, ніж відсутність шкідливих звичок, режиму праці і відпочинку, системою харчування, різні що гартують і розвивають вправи; у нього також входить система відносин до себе, до іншого людині, до життя в цілому, а також свідомість буття, життєві цілі і цінності і т.д Отже, для стврення здоров'я необхідно як розширення уявлень про здоров'я і хвороби, так і уміле використання всього спектра факторів, що впливають на різні складові здоров'я (фізичну, психічну, соціальну і духовну), оволодіння оздоровчими, загальзміцнювальними, природодоцільними методами і технологіями, формування установки на здоровий спосіб життя.

Виходячи з вищевикладеного, можна вкласти, що поняття здорового способу життя є багатогранним і поки недостатньо розробленим. Разом з тим на рівні повсякденної свідомості уявлення про здоровий спосіб життя існують багато сторіч. Дослідженню сучасних соціальних уявлень про здоровий спосіб життя присвячена дана робота. Але колись хотілося б ненадовго зупинитися на самому понятті “соціальні уявлення” і історії їхнього вивчення.

2. Раціональне харчування.

Кілька слів про харчування. До нашого подиву, зовсім деякі з ветеранів зв'язують своє довголіття з характером харчування. “Проста” їжа, “як у всіх”, на їхню думку, особливої ролі в збереженні здоров'я не грає. Сміємо завірити, що це не так. Природна їжа, до того ж дуже різноманітна, що включає широкий набір молочних продуктів, овочевих блюд, свіжих ягід, безумовно, підтримує здоров'я. Помітимо, що в північній кухні не було смажених блюд, усі продукти вживалися у свіжому, відвареному чи тушкованому вигляді, і тому легко засвоювалася організмом. Зверніть увагу і на ту обставину, що в селах їли не наспіх, а повільно, не кваплячись, і, як правило, чотири рази на день, у той самий час. Режим харчування, різноманітність його, чергування “пісної” і “скоромної” їжі і фізична праця, що забезпечує активну витрату енергії — усе це складові того здорового способу життя, що у даний час наполегливо пропогандує наука.

Насамперед нам необхідно осмислити той факт, що з погляду збільшення тривалості Життя, саме особлива система харчування здатна дати найбільший ефект (порівнятися по ефективності може лише застосування лікарських препаратів). А значить харчуванню варто приділити особливу увагу!

Якщо організм починає відчувати недолік калорій, а також білка, то він включає пристосувальну реакцію, що полягає в чи уповільненні підвищення економічності обмінних процесів. При уповільненому обміні задовольнити потребу в калоріях і білку легше. При цьому, чим повільніше, тим економічніше обмін, тим довше живе організм.

Висновок: чим менше калорій і білка в їжі, тим довше життя! Треба розуміти, скороченню білка в їжі, і її калорійності є межа. Дослідження на тваринах під керівництвом В. Фролькиса показали, що обмеження калорійності споживаної їжі на 20-60 % викликає продовжувальний ефект. Їжа при цьому повинна бути якісною, повноцінною (вітаміни, мікроелементи). Переклад молодих мишей на годівлю через день збільшував тривалість життя на 17%. Переклад більш старших у віці 12 місяців приводив до збільшення термінів тривалості життя на 30%. Збільшення тривалості життя спостерігалося і при перекладі на дієту "літніх" мишей. Був виявлений зв'язок між віком переходу тварин на дієту і тривалістю життя. Так, зниження споживання їжі в сосунковому періоді в експерименті на мишах приводило до зниження смертності на 71%, після досягнення статевої зрілості - на 85%. Дуже важливо підкреслити, що є якась оптимальна величина обмеження дієти. Спочатку в міру зниження калорійності їжі терміни тривалості життя прогресивно наростають, а потім це не приводило до подальшого росту і навіть збільшувало смертність.

Перейти на страницу номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Скачать реферат Скачать реферат


Реклама

Разделы сайта

Последние рефераты